PROJEKTOWANIE MEDIÓW, zaoczne II stopnia
W mocy od: 29 maja 2025
Zasady kwalifikacji
DYPLOM POLSKI
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich dowolnego kierunku studiów.
Ubiegający się o przyjęcie obowiązkowo przedkładają pisemny projekt pracy badawczej zawierający:
1. sformułowanie i uzasadnienie problemu badawczego (czyli pytanie, na które kandydat szuka odpowiedzi) oraz osadzenie go w kontekście współczesnych badań;
2. zarys podstaw teoretycznych pracy;
3. wstępne sformułowanie tezy i wnioski (wnioskiem nie może być stwierdzenie oczywiste ani argument, który został wcześniej udowodniony);
4. szczegółowe pytania, na które kandydat będzie szukał odpowiedzi w planowanej pracy badawczej;
5. bibliografię (spis literatury) odnoszącą się do problematyki pracy badawczej (co najmniej 10 pozycji).
Objętość projektu nie może przekroczyć dwóch stron wydruku komputerowego (czcionka 12, interlinia 1,5). O miejscu na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych za:
1. obowiązkowo przedkładany projekt pracy badawczej (0–10 punktów);
2. oceny z dyplomu pierwszego stopnia/magisterskiego (1–5 punktów – liczba punktów odpowiada ocenie na dyplomie, kandydaci z oceną na dyplomie powyżej 5,0 uzyskują 5 punktów)”
3,0–1 pkt.
3,5–2 pkt.
4,0–3 pkt.
4,5–4 pkt.
5,0–5 pkt.
3. średniej ze studiów pierwszego stopnia/magisterskich (liczba punktów odpowiada średniej, kandydaci ze średnią powyżej 5,0 uzyskują 5 punktów):
3,0–3,49 – 1 pkt.
3,5–3,99 – 2 pkt.
4,0–4,49 – 3 pkt.
4,5–5,0 – 5 pkt.
Przyjęte zostaną osoby z najwyższą wyliczoną punktacją w ramach ustalonego limitu przyjęć.
DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ
Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca znajomość podstaw wiedzy o mediach, Polsce i świecie współczesnym. Rozmowa kwalifikacyjna jest punktowana w skali 0-5 punktów. Za wynik pozytywny uznaje się uzyskanie minimum 3 punktów. Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.
CUDZOZIEMCY
Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca znajomość podstaw wiedzy o mediach, Polsce i świecie współczesnym. Rozmowa kwalifikacyjna jest punktowana w skali 0-5 punktów. Za wynik pozytywny uznaje się uzyskanie minimum 3 punktów.
Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.
UWAGA!
Rozmowa kwalifikacyjna nie potwierdza znajomości języka polskiego na poziomie B2.
Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji nie bierze pod uwagę ocen z dyplomu oraz nie przelicza ocen z dyplomu. Rekrutacja odbywa się na podstawie dokumentu uprawniającego do przyjęcia na studia w oparciu o zasady rekrutacji opisane w zakładce CUDZOZIEMCY.
OPŁATA REKRUTACYJNA
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych za rejestrację za każdy wybrany w systemie IRK kierunek/specjalność, poziom i formę studiów. Jeżeli kandydata obowiązuje egzamin pisemny, egzamin ustny lub rozmowa kwalifikacyjna, opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.
Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto, którego numer generowany jest przez system IRK po wybraniu przez kandydata kierunku studiów.
OPŁATY ZA STUDIA
Wysokość opłaty za studia dla obywateli polskich, obywateli Unii Europejskiej oraz cudzoziemców dostępna w serwisie rekrutacyjnym https://rekrutacja.uni.wroc.pl/ po wybraniu właściwego kierunku studiów (nazwa, forma, stopień) a następnie zakładki OPŁATY