Studia I II stopnia oraz jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

MATEMATYKA, II stopnia stacjonarne

Szczegóły
Kod MT-K-S2
Jednostka organizacyjna Wydział Matematyki i Informatyki
Kierunek studiów Matematyka
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Limit miejsc 100
Czas trwania 2-letnie
Wymagany dokument
  • Dyplom inżyniera, dyplom licencjata, dyplom magistra lub równoważny dokument, dyplom zagraniczny uprawniający do podjęcia studiów II stopnia
  Zadaj pytanie
Tura 1 (02.06.2025 00:00 – 12.09.2025 23:59)

DYPLOM POLSKI

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom licencjacki, dyplom inżynierski lub dyplom jednolitych studiów magisterskich.

Egzamin wstępny: pisemny, obejmujący program studiów pierwszego stopnia na kierunku matematyka na Uniwersytecie Wrocławskim. W szczególności kandydat powinien posiadać kompetencje określone efektami uczenia się realizowanymi na podstawowych wykładach z logiki i teorii mnogości, analizy matematycznej, algebry liniowej i algebry, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki. Program studiów i sylabusy dostępne na stronie: http://www.math.uni.wroc.pl. Egzamin oceniany jest w skali ocen od 2,0 (niedostateczny) do 5,0 (bardzo dobry). Egzamin uważa się za zdany, jeżeli kandydat otrzymał co najmniej ocenę dostateczną. W przypadku, gdy kandydat zdał pisemny egzamin licencjacki na kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego nie wcześniej niż 16 miesięcy przed terminem zamknięcia rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRKa), Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna zwalnia go z egzaminu wstępnego i uznaje ocenę z egzaminu licencjackiego uzyskaną przez kandydata za równoważną z oceną z wyżej wymienionego egzaminu wstępnego.

Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.

DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający co najmniej tytuł licencjata lub równorzędną kwalifikację pierwszego stopnia.

Egzamin wstępny: pisemny, obejmujący program studiów pierwszego stopnia na kierunku matematyka na Uniwersytecie Wrocławskim. W szczególności kandydat powinien posiadać kompetencje określone efektami uczenia się realizowanymi na podstawowych wykładach z logiki i teorii mnogości, analizy matematycznej, algebry liniowej i algebry, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki. Program studiów i sylabusy dostępne na stronie: http://www.math.uni.wroc.pl. Egzamin oceniany jest w skali ocen od 2,0 (niedostateczny) do 5,0 (bardzo dobry). Egzamin uważa się za zdany, jeżeli kandydat otrzymał co najmniej ocenę dostateczną.

Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.

CUDZOZIEMCY

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający co najmniej tytuł licencjata
lub równorzędną kwalifikację pierwszego stopnia. Egzamin wstępny: pisemny, obejmujący program studiów pierwszego stopnia na kierunku matematyka na Uniwersytecie Wrocławskim.
W szczególności kandydat powinien posiadać kompetencje określone efektami uczenia się realizowanymi na podstawowych wykładach z logiki i teorii mnogości, analizy matematycznej, algebry liniowej i algebry, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki. Program studiów i sylabusy dostępne są na stronie: http://www.math.uni.wroc.pl/.
Egzamin oceniany jest w skali ocen od 2,0 (niedostateczny) do 5,0 (bardzo dobry). Egzamin uważa się za zdany, jeżeli kandydat otrzymał co najmniej ocenę dostateczną.
W przypadku, gdy kandydat zdał pisemny egzamin licencjacki na kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego nie wcześniej niż 16 miesięcy przed terminem zamknięcia rejestracji w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRKa), Komisja Rekrutacyjna zwalnia go z egzaminu wstępnego i uznaje ocenę z egzaminu licencjackiego uzyskaną przez kandydata za równoważną z oceną z wyżej wymienionego egzaminu wstępnego.
Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.

(dotyczy rekrutacji na studia rozpoczynające się w lutym 2025 roku)

UWAGA!
Rozmowa kwalifikacyjna nie potwierdza znajomości języka polskiego na poziomie B2.

 

Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji nie bierze pod uwagę ocen z dyplomu oraz nie przelicza ocen z dyplomu. Rekrutacja odbywa się na podstawie dokumentu uprawniającego do przyjęcia na studia w oparciu o zasady rekrutacji opisane w zakładce CUDZOZIEMCY.

OPŁATA REKRUTACYJNA 

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych za rejestrację za każdy wybrany w systemie IRK kierunek/specjalność, poziom i formę studiów. Jeżeli kandydata obowiązuje egzamin pisemny, egzamin ustny lub rozmowa kwalifikacyjna, opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.

Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto, którego numer generowany jest przez system IRK po wybraniu przez kandydata kierunku studiów.

OPŁATY ZA STUDIA

 

Wysokość opłaty za studia dla obywateli polskich, obywateli Unii Europejskiej oraz cudzoziemców dostępna  w serwisie rekrutacyjnym https://rekrutacja.uni.wroc.pl/ po wybraniu właściwego kierunku studiów (nazwa, forma, stopień) a następnie zakładki OPŁATY