GEOLOGIA, II stopnia stacjonarne
W mocy od: 28 maja 2025
Zasady kwalifikacji
DYPLOM POLSKI
Warunkiem przystąpienia do postępowania rekrutacyjnego jest dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich. Podstawą sporządzenia listy rankingowej dla absolwentów kierunków: geologia, geologia stosowana, górnictwo i geologia, inżynieria geologiczna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska, technologie ochrony środowiska, geografia jest ocena na dyplomie licencjackim lub inżynierskim, lub magisterskim. Absolwenci kierunków innych niż wymienione przystępują do rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej poziom wiedzy geologicznej i zainteresowanie problematyką geologiczną. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest zgodnie z następującą skalą ocen: 2,0; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0. Za pozytywny przebieg rozmowy uznaje się uzyskanie oceny co najmniej 3,0.
Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.
DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ
Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca predyspozycje kandydatów do studiowania na kierunku geologia. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest zgodnie z następującą skalą ocen: 2,0; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0. Za pozytywny przebieg rozmowy uznaje się uzyskanie oceny co najmniej 3,0.
Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.
CUDZOZIEMCY
Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca predyspozycje kandydatów do studiowania na kierunku geologia.
Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali 2,0; 3,0; 3,5; 4,0; 4,5; 5,0. Do zaliczenia rozmowy kwalifikacyjnej wymagane jest uzyskanie oceny co najmniej 3,0.
Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.
UWAGA!
Rozmowa kwalifikacyjna nie potwierdza znajomości języka polskiego na poziomie B2.
Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji nie bierze pod uwagę ocen z dyplomu oraz nie przelicza ocen z dyplomu. Rekrutacja odbywa się na podstawie dokumentu uprawniającego do przyjęcia na studia w oparciu o zasady rekrutacji opisane w zakładce CUDZOZIEMCY.
OPŁATA REKRUTACYJNA
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych za rejestrację za każdy wybrany w systemie IRK kierunek/specjalność, poziom i formę studiów. Jeżeli kandydata obowiązuje egzamin pisemny, egzamin ustny lub rozmowa kwalifikacyjna, opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.
Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto, którego numer generowany jest przez system IRK po wybraniu przez kandydata kierunku studiów.
OPŁATY ZA STUDIA
Wysokość opłaty za studia dla obywateli polskich, obywateli Unii Europejskiej oraz cudzoziemców dostępna w serwisie rekrutacyjnym https://rekrutacja.uni.wroc.pl/ po wybraniu właściwego kierunku studiów (nazwa, forma, stopień) a następnie zakładki OPŁATY