Studia I II stopnia oraz jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

GENETYKA I BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA, II stopnia stacjonarne

Szczegóły
Kod GBE-K-S2
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Biologicznych
Kierunek studiów Genetyka i biologia eksperymentalna
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Limit miejsc 40
Czas trwania 2-letnie
Wymagany dokument
  • Dyplom inżyniera, dyplom licencjata, dyplom magistra lub równoważny dokument, dyplom zagraniczny uprawniający do podjęcia studiów II stopnia
  Zadaj pytanie
Tura 1 (02.06.2025 00:00 – 12.09.2025 23:59)

DYPLOM POLSKI

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się:

  • po złożeniu wymaganych dokumentów absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku genetyka i biologia eksperymentalna prowadzonego na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy uzyskali średnią arytmetyczną ocen ze studiów pierwszego stopnia przynajmniej 4,0. Kandydat otrzymuje 20 punktów na liście rankingowej. W przypadku przekroczenia limitu miejsc przyjęcia będą dokonywane według nowej listy rankingowej, tworzonej na podstawie sumy punktów, na którą składają się ocena na dyplomie studiów oraz średnia wszystkich ocen z toku studiów;
  • pozostali absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunku genetyka i biologia eksperymentalna prowadzonego na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich ze (wskazanej na dyplomie) dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych (nauki biologiczne) po złożeniu wymaganych dokumentów w ramach pozostałego wolnego limitu miejsc. Podstawą przyjęcia będzie lista rankingowa kandydatów sporządzona na podstawie punktów uzyskanych z pozytywnie zaliczonej rozmowy kwalifikacyjnej oraz średniej oceny ze studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, wykazanej w suplemencie do dyplomu lub zaświadczeniu wystawianym w dziekanacie wydziału, na którym ukończone zostały studia, w ramach ustalonego limitu przyjęć. Średnia arytmetyczna ocen ze studiów pierwszego stopnia brana pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym nie może być niższa niż 3,5. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, komisja ocenia wiedzę z zagadnień, których lista jest dostępna na stronie internetowej Wydziału Nauk Biologicznych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej komisja może również brać pod uwagę dodatkowe osiągnięcia oraz aktywności naukowe, organizacyjne i popularyzatorskie kandydata. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali punktowej od 0 do 10 punktów. Do pozytywnego zaliczenia rozmowy wymagane jest uzyskanie minimum 4 punktów.

Kandydaci zobowiązani są wykazać się znajomością języka angielskiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Potwierdzeniem znajomości języka angielskiego może być dyplom świadczący o zdaniu egzaminu Cambridge First Certificate.

DYPLOM UZYSKANY ZA GRANICĄ

Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca predyspozycje kandydata do studiowania na kierunku genetyka i biologia eksperymentalna. Rozmowa oceniana w skali od 1 do 5. Warunkiem przyjęcia jest uzyskanie minimum 2 punktów.

Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.

CUDZOZIEMCY

Rozmowa kwalifikacyjna podczas której komisja ocenia wiedzę z zagadnień, których lista jest dostępna na stronie internetowej Wydziału Nauk Biologicznych. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej komisja może również brać pod uwagę dodatkowe osiągnięcia oraz aktywności naukowe, organizacyjne i popularyzatorskie kandydata. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali od 0 do 10 punktów. Do pozytywnego zaliczenia rozmowy wymagane jest uzyskanie minimum 4 punktów.
Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.

UWAGA!
Rozmowa kwalifikacyjna nie potwierdza znajomości języka polskiego na poziomie B2.

Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji nie bierze pod uwagę ocen z dyplomu oraz nie przelicza ocen z dyplomu. Rekrutacja odbywa się na podstawie dokumentu uprawniającego do przyjęcia na studia w oparciu o zasady rekrutacji opisane w zakładce CUDZOZIEMCY.

OPŁATA REKRUTACYJNA 

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych za rejestrację za każdy wybrany w systemie IRK kierunek/specjalność, poziom i formę studiów. Jeżeli kandydata obowiązuje egzamin pisemny, egzamin ustny lub rozmowa kwalifikacyjna, opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.

Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto, którego numer generowany jest przez system IRK po wybraniu przez kandydata kierunku studiów.

OPŁATY ZA STUDIA

 

Wysokość opłaty za studia dla obywateli polskich, obywateli Unii Europejskiej oraz cudzoziemców dostępna  w serwisie rekrutacyjnym https://rekrutacja.uni.wroc.pl/ po wybraniu właściwego kierunku studiów (nazwa, forma, stopień) a następnie zakładki OPŁATY