Studia I II stopnia oraz jednolite magisterskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

CHEMIA, II stopnia zaoczne

Szczegóły
Kod CH-K-Z2
Jednostka organizacyjna Wydział Chemii
Kierunek studiów Chemia
Forma studiów Niestacjonarne (zaoczne)
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Limit miejsc 40
Czas trwania 2-letnie
Wymagany dokument
  • Dyplom inżyniera, dyplom licencjata, dyplom magistra lub równoważny dokument, dyplom zagraniczny uprawniający do podjęcia studiów II stopnia
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (01.07.2025 00:00 – 15.07.2025 23:59)

DYPLOM POLSKI

Na studia drugiego stopnia przyjmowane są osoby po ukończeniu studiów pierwszego stopnia licencjackich lub inżynierskich, drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich na kierunkach: biotechnologii, biochemii, chemii, technologii chemicznej, inżynierii chemicznej oraz innych kierunków studiów z dyscyplin naukowych: nauki chemiczne i inżynieria chemiczna. W przypadku ukończenia przez kandydata studiów międzydziedzinowych, jedną z dziedzin w zakresie tych studiów musi być dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki chemiczne. Przyjęcie nastąpi na podstawie rankingu, według oceny na dyplomie ukończenia studiów.

Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.

DYPLOM ZAGRANICZNY

Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca wiedzę i umiejętności kandydata z chemii na poziomie studiów licencjackich. Rozmowa kwalifikacyjna oceniana jest w skali 0-20 punktów. Na podstawie wyniku rozmowy kwalifikacyjnej tworzona jest lista rankingowa kandydatów, przy czym warunkiem koniecznym przyjęcia na studia jest uzyskanie minimum 10 punktów. Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc. Wykaz zagadnień do rozmowy kwalifikacyjnej: 1. Zastosowanie metod spektroskopowych w analizie jakościowej i ilościowej. 2. pH-metria i jej zastosowanie. 3. Miareczkowanie potencjometryczne i potencjometria bezpośrednia. 4. Podstawy metody NMR i jej zastosowanie w analizie struktury związków chemicznych. 5. Metody pomiaru podstawowych wielkości: temperatura, ciśnienie, natężenie prądu, absorbancja, pH. 6. Równowagi kwasowo-zasadowe: pojęcie pKa i pKb. 7. Właściwości materiałów: elektryczne, magnetyczne i spektroskopowe. 8. Metody termiczne: temperatura topnienia, rozkładu, diagramy fazowe, kalorymetria. 9. Funkcje termodynamiczne: definicje i relacje między nimi. 10. Termodynamika: pojęcie ciepła, pracy, energia wewnętrzna, entalpia, entropia, opis procesów samorzutnych, entalpia swobodna, energia swobodna, równowaga chemiczna, wykorzystanie w rozwiązywaniu zadań fizykochemicznych. 11. Równania kinetyczne dla reakcji I, II i III rzędu: parametry i zależność od temperatury. 12. Ogniwa elektrochemiczne. 13. Klasy związków organicznych: węglowodory, halogenki alkilu, alkohole, fenole, aldehydy, ketony, kwasy karboksylowe i ich pochodne, aminy. 14. Mechanizmy reakcji organicznych: produkty przejściowe, rodniki, karbokationy, karboaniony; pojęcia elektrofilów, nukleofilów i grup opuszczających. 15. Budowa i właściwości związków jonowych. 16. Budowa i właściwości cząsteczek dwuatomowych w teorii orbitali molekularnych. 17. Budowa związków kompleksowych pierwiastków przejściowych według teorii pola krystalicznego i orbitali molekularnych. 18. Reakcje wymiany ligandów i przeniesienia elektronów w związkach kompleksowych pierwiastków przejściowych. 19. Właściwości magnetyczne i spektroskopowe związków pierwiastków z grup d- elektronowych.

Na studia zostaną przyjęte osoby, które uzyskają najwyższą punktację w ramach ustalonego limitu miejsc.