Kod | 81-MSI-K-S2 |
---|---|
Jednostka organizacyjna | Kolegium Międzydziedzinowych Studiów Indywidualnych |
Kierunek studiów | Indywidualne Studia Międzydziedzinowe |
Forma studiów | Stacjonarne |
Poziom kształcenia | Drugiego stopnia |
Limit miejsc | 20 |
Czas trwania | 2-letnie |
Wymagany dokument | |
Zadaj pytanie |
DYPLOM POLSKI
O przyjęcie na studia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równoważny.
- Kandydaci z dyplomem licencjackim, dyplomem inżynierskim, dyplomem studiów II stopnia magisterskich, dyplomem jednolitych studiów magisterskich będący absolwentami Kolegium MSI UWr lub innych kolegiów MISH/MISHiS/MISHUS/ISM w Polsce przystępują do postępowania kwalifikacyjnego polegającego na konkursie stopni stanowiących wynik ukończenia studiów.
Zasada przeliczania stopni stanowiących wynik ukończenia studiów:
bardzo dobry – 60 punktów,
dobry plus – 50 punktów,
dobry – 40 punktów,
dostateczny plus – 30 punktów,
dostateczny – 20 punktów.
- Pozostali kandydaci z dyplomem licencjackim, dyplomem inżynierskim, dyplomem studiów II stopnia magisterskich, dyplomem jednolitych studiów magisterskich przystępują do postępowania kwalifikacyjnego składającego się z konkursu stopni na dyplomie oraz rozmowy kompetencyjnej. Kandydaci mogą otrzymać maksymalnie 60 punktów, przy czym: ze stopni stanowiących wynik ukończenia studiów oraz rozmowy konsultacyjnej – maksymalnie po 30 punktów.
Zasada przeliczania stopni stanowiących wynik ukończenia studiów (oraz stopni za rozmowę konsultacyjną) jest następująca:
bardzo dobry – 30 punktów,
dobry plus – 25 punktów,
dobry – 20 punktów,
dostateczny plus – 15 punktów,
dostateczny – 10 punktów.
Komisja Rekrutacyjna przeprowadza z kandydatem rozmowę konsultacyjną. Kandydat proponuje dwa tematy rozmowy konsultacyjnej, które zgłasza równocześnie z rejestracją, na adres poczty elektronicznej Sekretariatu Kolegium MSI: kmsi@uwr.edu.pl. Do propozycji tematu rozmowy kandydat dołącza informację, z jakich pozycji bibliograficznych korzystał przygotowując się do rozmowy (minimum 2 opracowania, które mogą mieć charakter popularnonaukowy). Zagadnienia poruszane podczas rozmowy konsultacyjnej są inspirowane tematem zaproponowanym przez kandydata (z zastrzeżeniem, że zgłoszone tematy nie mogą powtarzać tematu i zagadnień omówionych w pracy dyplomowej) oraz przedstawionymi komisji źródłami i materiałami. Pod uwagę będzie brana zdolność do podjęcia polemiki, kreatywne podejście do własnych fascynacji, dojrzałość intelektualna kandydata, plan i pomysły kandydata na studiowanie. Za pozytywny przebieg rozmowy uważa się uzyskanie minimum 10 punktów.
Na studia przyjęci będą kandydaci, którzy otrzymają największą łączną liczbę punktów w oraz ustalonego limitu miejsc oraz, w przypadku kandydatów nie będących absolwentami MSI UWr lub innych kolegiów MISH/MISHUS/ISM, których rozmowa miała przebieg pozytywny.
Stopnie w innej skali niż 2-5 przelicza się w sposób liniowy.
DYPLOM ZAGRANICZNY
Komisja Rekrutacyjna przeprowadza z kandydatem rozmowę konsultacyjną. Rozmowa oceniana będzie w skali od 0–440 punktów. Za pozytywny przebieg rozmowy uważa się uzyskanie minimum 264 punktów. Kandydat proponuje dwa tematy rozmowy konsultacyjnej, które zgłasza równocześnie z rejestracją, na adres poczty elektronicznej Sekretariatu Kolegium MSI: kmsi@uwr.edu.pl. Do propozycji tematu rozmowy kandydat dołącza informację, z jakich pozycji bibliograficznych korzystał przygotowując się do rozmowy (minimum 2 opracowania, w tym tylko jedno może mieć charakter popularnonaukowy). Zagadnienia poruszane podczas rozmowy konsultacyjnej są inspirowane tematem zaproponowanym przez kandydata (z zastrzeżeniem, że zgłoszone tematy nie mogą powtarzać tematu i zagadnień omówionych w pracy dyplomowej) oraz przedstawionymi komisji źródłami i materiałami. Pod uwagę będzie brana zdolność do podjęcia polemiki, kreatywne podejście do własnych fascynacji, dojrzałość intelektualna kandydata, plan i pomysły kandydata na studiowanie.
Na studia przyjęci będą kandydaci, których rozmowa konsultacyjna miała przebieg pozytywny oraz otrzymają największą liczbę punktów w ramach ustalonego limitu miejsc.
Zasada przeliczania stopni z rozmowy konsultacyjnej jest następująca:
bardzo dobry – 440 punktów,
dobry plus – 396 punktów
dobry – 352 punkty,
dostateczny plus – 308 punktów
dostateczny – 264 punkty,
niedostateczny – 0 punktów.
CUDZOZIEMCY
Komisja Rekrutacyjna przeprowadza z kandydatem rozmowę konsultacyjną. Rozmowa oceniana będzie w skali od 0–440 punktów. Za pozytywny przebieg rozmowy uważa się uzyskanie minimum 264 punktów. Kandydat proponuje dwa tematy rozmowy konsultacyjnej, które zgłasza równocześnie z rejestracją, na adres poczty elektronicznej Sekretariatu Kolegium MSI: kmsi@uwr.edu.pl Do propozycji tematów rozmowy kandydat winien dołączyć informację, z jakich pozycji bibliograficznych korzystał przygotowując się do rozmowy (minimum 2 opracowania, w tym tylko jedno może mieć charakter popularnonaukowy). Zagadnienia poruszane podczas rozmowy konsultacyjnej są inspirowane tematami zaproponowanymi przez kandydata (z zastrzeżeniem, że zgłoszone tematy nie mogą powtarzać tematu i zagadnień omówionych w pracy dyplomowej) oraz przedstawionymi Komisji źródłami i materiałami. Pod uwagę będzie brana zdolność do podjęcia polemiki, kreatywne podejście do własnych fascynacji, dojrzałość intelektualna kandydata, plan i pomysły kandydata na studiowanie.
Na studia przyjęci będą kandydaci, których rozmowa konsultacyjna miała przebieg pozytywny oraz otrzymają największą liczbę punktów w ramach ustalonego limitu miejsc.
UWAGA!
Rozmowa kwalifikacyjna nie potwierdza znajomości języka polskiego na poziomie B2.
Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji nie bierze pod uwagę ocen z dyplomu oraz nie przelicza ocen z dyplomu. Rekrutacja odbywa się na podstawie dokumentu uprawniającego do przyjęcia na studia w oparciu o zasady rekrutacji opisane w zakładce CUDZOZIEMCY.
OPŁATA REKRUTACYJNA
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych za rejestrację za każdy wybrany w systemie IRK kierunek/specjalność, poziom i formę studiów. Jeżeli kandydata obowiązuje egzamin pisemny, egzamin ustny lub rozmowa kwalifikacyjna, opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.
Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto, którego numer generowany jest przez system IRK po wybraniu przez kandydata kierunku studiów.
OPŁATY ZA STUDIA
Wysokość opłaty za studia dla obywateli polskich, obywateli Unii Europejskiej oraz cudzoziemców dostępna w serwisie rekrutacyjnym https://rekrutacja.uni.wroc.pl/ po wybraniu właściwego kierunku studiów (nazwa, forma, stopień) a następnie zakładki OPŁATY