INDYWIDUALNE STUDIA MIĘDZYDZIEDZINOWE, stacjonarne I stopnia, jednolite magisterskie stacjonarne


W mocy od: 26 maja 2025

Zasady kwalifikacji

I etap

Kandydaci zobowiązaniu są do złożenia oświadczenia o wyborze co najmniej dwóch kierunków studiów przyporządkowanych do dyscyplin wiodących z różnych dziedzin nauki oraz informacji, który z nich będzie kierunkiem wiodącym. Oświadczenie należy przesłać na adres kmsi@uwr.edu.pl

NOWA MATURA (zdawana w latach 2002, 2005–2025)

Przedmiot Współczynnik dla poziomu podstawowego Współczynnik dla poziomu rozszerzonego
język polski (pisemny) 0,6 1,0
matematyka 0,6 1,0
język obcy nowożytny (pisemny) 0,6 1,0
przedmiot (jeden do wyboru) biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język grecki i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny (inny niż wybrany wcześniej) 1,0

STARA MATURA (zdawana do 2004 roku włącznie)

Kandydaci na studia jednolite magisterskie i studia pierwszego stopnia legitymujący się starą maturą (matura do roku 2004) będą przyjmowani na studia na podstawie rankingu sumy stopni z dwóch dowolnych pisemnych przedmiotów zdawanych na egzaminie dojrzałości w ramach ustalonego limitu przyjęć. Stopnie przeliczane będą na punkty rekrutacyjne:

Skala 2-5 stopień dostateczny – 3 pkt.; stopień dobry – 4 pkt.; stopień bardzo dobry – 5 pkt.

Skala 1–6 stopień dopuszczający – 2, 6 pkt.; stopień dostateczny – 3,2 pkt.; stopień dobry – 3,8 pkt.; stopień bardzo dobry – 4,4 pkt.; stopień celujący – 5 pkt.

II etap: rozmowa konsultacyjna

Do II etapu – rozmowy konsultacyjnej (dotyczy nowej i starej matury) – dopuszczeni zostaną kandydaci w liczbie nie większej niż dwukrotność górnego limitu przyjęć na studia, którzy na egzaminie maturalnym uzyskali największą łączną liczbę punktów rekrutacyjnych oraz uzyskali w I etapie co najmniej 240 punktów rekrutacyjnych. Kandydat proponuje dwa tematy rozmowy konsultacyjnej, które zgłasza równocześnie z rejestracją, na adres poczty elektronicznej Sekretariatu Kolegium MSI: kmsi@uwr.edu.pl. Do propozycji tematu rozmowy kandydat dołącza informację, z jakich pozycji bibliograficznych korzystał przygotowując się do rozmowy (minimum 2 opracowania, które mogą mieć charakter popularnonaukowy). Rozmowa prowadzona będzie przez specjalistów z różnych dziedzin. Zagadnienia poruszane podczas rozmowy są inspirowane tematem zaproponowanym przez kandydata oraz przedstawionymi komisji źródłami i materiałami. Pod uwagę będzie brana zdolność do podjęcia polemiki, kreatywne podejście do własnych fascynacji, dojrzałość intelektualna kandydata, plan i pomysły kandydata na studiowanie. Rozmowa oceniana będzie w skali od 0–440 punktów. Za pozytywny przebieg rozmowy uważa się uzyskanie minimum 264 punktów.

Na studia przyjęci będą kandydaci, których rozmowa konsultacyjna miała przebieg pozytywny oraz otrzymają największą liczbę punktów łącznie w I i II etapie postępowania kwalifikacyjnego w ramach ustalonego limitu miejsc.

Zasada przeliczania stopni z rozmowy konsultacyjnej jest następująca:

bardzo dobry – 440 punktów, dobry plus – 396 punktów, dobry – 352 punkty, dostateczny plus – 308 punktów, dostateczny – 264 punkty, niedostateczny – 0 punktów.

Matura międzynarodowa

Kandydaci posiadający dyplom IB przyjmowani są na studia w ramach postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów legitymujących się tzw. „nową maturą”. Dla potrzeb rankingu kandydaci z maturą IB otrzymują punkty rekrutacyjne w liczbie równej maksymalnej liczbie punktów przewidzianych w rekrutacji na dany kierunek studiów, jaką może otrzymać kandydat z nową maturą (N), pomnożonej przez  sumaryczną liczbę punktów uzyskanych na dyplomie IB i podzielonej przez 45.

Punkty rekrutacyjne = (N x liczba punktów na dyplomie IB)/45.

Brak wpisanej w systemie internetowej rejestracji kandydatów sumarycznej liczby punktów na dyplomie IB dyskwalifikuje kandydata z postępowania rekrutacyjnego.

Matura dwujęzyczna

Kandydat, który zdał maturę dwujęzyczną z języka obcego, w celu obliczenia punktów rekrutacyjnych, otrzymuje za poziom podstawowy – 100 % punktów, pomnożonych przez odpowiedni współczynnik określony w zasadach rekrutacji dla danego kierunku. W celu obliczenia punktów za poziom rozszerzony z języka obcego – wynik z egzaminu na poziomie dwujęzycznym jest mnożony przez 4/3 i zaokrąglany do pełnego procenta, a następnie mnożony przez odpowiedni współczynnik określony w zasadach rekrutacji dla danego kierunku.

Matura zagraniczna

Komisja Rekrutacyjna przeprowadza z kandydatem rozmowę konsultacyjną. Kandydat proponuje dwa tematy rozmowy konsultacyjnej, które zgłasza równocześnie z rejestracją, na adres poczty elektronicznej Sekretariatu Kolegium MSI: kmsi@uwr.edu.pl. Do propozycji tematu rozmowy kandydat dołącza informację, z jakich pozycji bibliograficznych korzystał przygotowując się do rozmowy (minimum 2 opracowania, które mogą mieć charakter popularnonaukowy). Rozmowa prowadzona będzie przez specjalistów z różnych dziedzin. Zagadnienia poruszane podczas rozmowy są inspirowane tematem zaproponowanym przez kandydata oraz przedstawionymi komisji źródłami i materiałami. Pod uwagę będzie brana zdolność do podjęcia polemiki, kreatywne podejście do własnych fascynacji, dojrzałość intelektualna kandydata, plan i pomysły kandydata na studiowanie. Rozmowa oceniana będzie w skali od 0–440 punktów. Za pozytywny przebieg rozmowy uważa się uzyskanie minimum 264 punktów.

Na studia przyjęci będą kandydaci, których rozmowa konsultacyjna miała przebieg pozytywny oraz otrzymają największą liczbę punktów w ramach ustalonego limitu miejsc.

Zasada przeliczania stopni z rozmowy konsultacyjnej jest następująca:

bardzo dobry – 440 punktów, dobry plus – 396 punktów, dobry – 352 punkty, dostateczny plus – 308 punktów, dostateczny – 264 punkty, niedostateczny – 0 punktów.

Cudzoziemcy

Kandydaci legitymujący się maturą zagraniczną będą przyjmowani na studia na podstawie załączonego w systemie IRK dokumentu uprawniającego do podjęcia studiów w kraju wydania. Komisja Rekrutacyjna przeprowadza z kandydatem rozmowę konsultacyjną. Kandydat proponuje dwa tematy rozmowy konsultacyjnej, które zgłasza równocześnie z rejestracją, na adres poczty elektronicznej Sekretariatu Kolegium MSI: kmsi@uwr.edu.pl . Do propozycji tematów rozmowy kandydat winien dołączyć informację, z jakich pozycji bibliograficznych korzystał przygotowując się do rozmowy (minimum 2 opracowania, które mogą mieć charakter popularnonaukowy). Rozmowa prowadzona będzie przez specjalistów z różnych dziedzin. Zagadnienia poruszane podczas rozmowy są inspirowane tematem zaproponowanym przez kandydata oraz przedstawionymi Komisji źródłami i materiałami. Pod uwagę będzie brana zdolność do podjęcia polemiki, kreatywne podejście do własnych fascynacji, dojrzałość intelektualna kandydata, plan i pomysły kandydata na studiowanie. Rozmowa oceniana będzie w skali od 0–440 punktów. Za pozytywny przebieg rozmowy uważa się uzyskanie minimum 264 punktów.
Na studia przyjęci będą kandydaci, których rozmowa konsultacyjna miała przebieg pozytywny oraz otrzymają największą liczbę punktów w ramach ustalonego limitu miejsc.

UWAGA!
Rozmowa kwalifikacyjna nie potwierdza znajomości języka polskiego na poziomie B2.

Uniwersytet Wrocławski w procesie rekrutacji nie bierze pod uwagę wyników matur (np.: ZNO, multitestu (NMT), CT) oraz nie przelicza ocen z otrzymanych świadectw. Rekrutacja odbywa się na podstawie dokumentu uprawniającego do przyjęcia na studia w oparciu o zasady rekrutacji opisane w zakładce CUDZOZIEMCY.

OPŁATA REKRUTACYJNA 

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych za rejestrację za każdy wybrany w systemie IRK kierunek/specjalność, poziom i formę studiów. Jeżeli kandydata obowiązuje egzamin pisemny, egzamin ustny lub rozmowa kwalifikacyjna, opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.

Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto, którego numer generowany jest przez system IRK po wybraniu przez kandydata kierunku studiów.

OPŁATY ZA STUDIA

Wysokość opłaty za studia dla obywateli polskich, obywateli Unii Europejskiej oraz cudzoziemców dostępna  w serwisie rekrutacyjnym https://rekrutacja.uni.wroc.pl/ po wybraniu właściwego kierunku studiów (nazwa, forma, stopień) a następnie zakładki OPŁATY